4 Απρ. 2016

Εύκολο απόγευμα για το Μεσημέρι

Την νίκη με 2 – 0 εντός έδρας πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η Νίκη Μεσημερίου, όπου επικράτησε με σχετικά εύκολο τρόπο του ΠΑΟ Κουφαλίων για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας.

Η ομάδα μας πέτυχε δύο τέρματα, πήρε τη νίκη κι έτσι έφθασε τους πενήντα τρεις βαθμούς, ενώ η ομάδα των Κουφαλίων παρέμεινε στους εικοσί οχτώ βαθμούς.

Στο 34ο λεπτό του αγώνα ο Α.Λαγγίζος με σουτ, μετά από λάθος αμυντικού των Κουφαλίων «άνοιξε» το σκορ και στο 37ο λεπτό ο Β. Μπακαρόπουλος με περίτεχνη ενέργεια απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ιδανικό τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα μας. Στην επανάληψη , η αντίπαλος ομάδα ανέβηκε ψηλά στο αγωνιστικό χώρο, πίεσε, χωρίς ωστόσο να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο τερματοφύλακας Α.Θέμελης.  Το παιχνίδι θα μπορούσε να τελειώσει με σκορ 3-0, αν ήταν λίγο τυχερός στο σουτ που επιχείρησε ο Σ.Μυλωνάς στο 65ο λεπτό, το οποίο βρήκε στο δοκάρι.

Η σύνθεση της Νίκης Μεσημερίου: Θέμελης, Μυλωνάς, Καρολίδης, Κύρκος, Ν.Δάλλας, Λαγγίζος (84΄ Τσόδουλος), Γ.Δάλλας, Ντούφας (56΄ Ζαχαράκης), Μπαλασάς, Μπακαρόπουλος (81΄ Βουλγαράκης), Βουτσινάς.